Regionálna veterinárna a potravinová správa Nové Zámky

.

Regionálna veterinárna a potravinová správa Nové Zámky vydala:

1. Výzvy pre občanov/chovateľov Vašej obce, ktorí nemajú chovy ošípaných registrované, aby tak vykonali v termíne do 23.10.2020
Od 26.10.2020 bude vykonávaná úradná kontrola splnenia povinností registrácie vo vybraných obciach na celom území Slovenska. Chovateľom, ktorí si nesplnili povinnosť registrácie chovu, bude vydané opatrenie a po jeho nesplnení sa pristúpi k udeľovaní sankcii, prípadne k utrácaniu zvierat.

2. Informácie pre občanov/chovateľov Vašej obce o povinnostiach chovateľov v oblasti registrácie chovov ošípaných a o minimálnych požiadavkách biologickej bezpečnosti chovov ošípaných prostredníctvom materiálov, ktoré je uvedené v prílohe:
- Povinnosť registrácie chovu ošípaných
- Minimálne požiadavky biologickej bezpečnosti nekomerčné chovy
Tlačivá : „Registrácia chovu hospodárskych zvierat do centrálnej evidencie hospodárskych zvierat“
„Registrácia chovu s jednou ošípanou na domácu spotrebu“
„Predaj ošípanej na domácu spotrebu“

Prílohy

Vytvorené: 14. 10. 2020