Zákaz spaľovania odpadov

Typ: ostatné
Z dôvodu zvýšeného množstva sťažností na pálenie a s tým súvisiaci vznik nepríjemného dymu žiadame občanov, aby drevnú hmotu a bio odpad nespaľovali, ale ju odviezli na miesto na to určené, konkrétne zberný dvor oproti bývalému družstvu. Zakázané je spaľovanie plastov. Pri spaľovaní plastov sa do ovzdušia uvoľňuje veľké množstvo nebezpečných a jedovatých látok. Plasty treba riadne vyseparovať. Zberná spoločnosť Palárikovo mnohé z plastov z domácností stále odoberá. Bližšie informácie ako lepšie separovať plasty alebo aj iný odpad nájdete na našej obecnej stránke, alebo priamo u pracovníčok na Obecnom úrade. Vážme si životné prostredie a chráňme si čistý vzduch v našej obci.

Vytvorené: 23. 9. 2020
Posledná aktualizácia: 23. 9. 2020 14:52